PDA

Επιστροφή στο Forum : kΚΑΦΕΤΙΕΡΑ IZZY



efsta
10-04-16, 18:34
Η καφετιέρα δεν ξεσταινει τη βάση ,1)θέλω να την ανοίξω αλλα δεν έχω εκείνο το παράξενο κατσαβίδι,πωσ το λένε και αν μπορώ να το αγοράσω2)ΤΙ ΣΥΜΒΑΊΝΕΙ οταν δεν θερμαινει? Ποιος μπορεί να βοηθήσει?

ΣΚΛΗΚΟΣ
10-04-16, 20:45
Η καφετιέρα δεν ξεσταινει τη βάση ,1)θέλω να την ανοίξω αλλα δεν έχω εκείνο το παράξενο κατσαβίδι,πωσ το λένε και αν μπορώ να το αγοράσω2)ΤΙ ΣΥΜΒΑΊΝΕΙ οταν δεν θερμαινει? Ποιος μπορεί να βοηθήσει?
Τι ειναι αυτό ;δεν βοηθάς να σε βοηθήσουν ανεβασε φώτο πες λεπτομέρειες . Μαγικά κ μαντεψιές δεν γινονται.

efsta
10-04-16, 21:26
ΦΙΛΕ ΣΚΛΗΚΟ,ΤΙΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΑΦΕΤΙΕΡΑ ,ΔΕΝ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ!!ΞΕΡΕΙΣ Η ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ?ΠΕΣΤΟ ΜΑΣ





Τι ειναι αυτό ;δεν βοηθάς να σε βοηθήσουν ανεβασε φώτο πες λεπτομέρειες . Μαγικά κ μαντεψιές δεν γινονται.

p270
10-04-16, 21:32
εσύ φιλε γιωργο δεν ξέρεις να μας πεις ποιο ειναι ειναι το προβλημα και δεν μας βάζεις μια φώτο έστω να σου πούμε τι κατσαβίδι χρειάζεσαι , αντιθέτως γράφεις με κεφαλαία τα οποία δείχνουν ότι φωνάζεις

ίσως να έχεις καμένη αντίσταση ίσως να έχει προβλημα το καλώδιο τροφοδοσίας πρέπει να ψάξεις για να βρεις τι έχει

αν δεν ξέρεις μην την πειράζεις υπάρχει κίνδυνος με το 200v

nyannaco
10-04-16, 22:17
ΦΙΛΕ ΣΚΛΗΚΟ,ΤΙΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ?ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Η ΚΑΦΕΤΙΕΡΑ ,ΔΕΝ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ!!ΞΕΡΕΙΣ Η ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ?ΠΕΣΤΟ ΜΑΣ
Το υφακι δεν το καταλαβα, σου χρωσταει; Ελεος πια...

Googlis
10-04-16, 22:30
Για το κατσαβίδι εννοείς είναι σαν ίσιο αλλά με μία εγκοπή στην μέση;
Αν ναι τότε μπορείς να τροχίσεις ένα ίσιο κατσαβίδι στην μέση ώστε να μπορείς να το προσαρμόσεις.

Κυριακίδης
10-04-16, 22:32
1)θέλω να την ανοίξω αλλα δεν έχω εκείνο το παράξενο κατσαβίδι,πωσ το λένε και αν μπορώ να το αγοράσω
Διάλεξε "κουρτίνα" από τον παρακάτω πίνακα (τα μαύρα σημάδια είναι το "αρσενικό " μέρος του εργαλείου / κατσαβίδι)
http://www.johnart.gr/Catalogue/index.php?main_page=index&cPath=1_86_21_108_715
Στον παραπάνω πίνακα μπορείς να πατήσεις όποια επιλογή θέλεις για να σε παραπέμψει στο κατάλληλο εργαλείο.


2)ΤΙ ΣΥΜΒΑΊΝΕΙ οταν δεν θερμαινει? Ποιος μπορεί να βοηθήσει?
Στατιστικός αν το πάρουμε , πιθανόν κάποιο θερμικό ασφαλείας όπως ?
https://www.google.gr/search?q=%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%A E+%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1 +%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%B5%CF%84%CE%B9%CE%B5%CF%81% CE%B1%CF%82&biw=1280&bih=705&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwix39vM5oTMAhXHC5oKHftSBTQQsAQIIA
Όμως συνήθως για να ενεργοποιηθεί μια τέτοια ασφάλεια και να διακόψει την συσκευή , πιθανότατα δημιουργήθηκε κάποιο ελλάτωμα στην λειτουργία και πρέπει να βρεθεί ο λόγος (με το ψάξιμο) .

ΣΚΛΗΚΟΣ
10-04-16, 23:01
Ξεκίνησε πρωτίστως κ δες εάν εχεις παροχή (ρεύμα) στην αντίσταση χαλαροί ακροδέκτες καψίματα μαυρισμένοι αγωγοί

JOUN
12-04-16, 20:56
^^ Φιλε Παναγιωτη απορω που του απαντησες μετα απο αυτο το υφακι και την επιθεση που σου εκανε..

ΣΚΛΗΚΟΣ
12-04-16, 21:33
Δεν με αγγίζουν αυτά , νέο μέλος είναι αδυναμία εδειξε , μια δεύτερη ευκαιρία όλοι δικαιούνται , άλλωστε αυτό το φόρουμ ξεχωρίζει από άλλα τόσο απο ευπρέπεια όσο κ ποιότητα

efsta
13-04-16, 10:11
Συγνώμη φίλε Νίκο!!Καινούργιος είμαι και άσχετος!
!!
Το υφακι δεν το καταλαβα, σου χρωσταει; Ελεος πια...

efsta
13-04-16, 10:13
Φίλε ΣΚΛΗΚΟ σου ζητώ συγνώμη!! Είμαι νέος και άσχετος Ευχαριστώ για την κατανόηση




Δεν με αγγίζουν αυτά , νέο μέλος είναι αδυναμία εδειξε , μια δεύτερη ευκαιρία όλοι δικαιούνται , άλλωστε αυτό το φόρουμ ξεχωρίζει από άλλα τόσο απο ευπρέπεια όσο κ ποιότητα

efsta
13-04-16, 10:16
Φίλε Παναγιώτη ,συγνώμη για τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ,δεν φωνάζω,ευχαριστώ για τη βοήθεια.



εσύ φιλε γιωργο δεν ξέρεις να μας πεις ποιο ειναι ειναι το προβλημα και δεν μας βάζεις μια φώτο έστω να σου πούμε τι κατσαβίδι χρειάζεσαι , αντιθέτως γράφεις με κεφαλαία τα οποία δείχνουν ότι φωνάζεις

ίσως να έχεις καμένη αντίσταση ίσως να έχει προβλημα το καλώδιο τροφοδοσίας πρέπει να ψάξεις για να βρεις τι έχει

αν δεν ξέρεις μην την πειράζεις υπάρχει κίνδυνος με το 200v

efsta
13-04-16, 10:18
Ευχαριστώ φίλε Νίκο!!Ναι αυτό είναι.Καλή ιδέα!!



Για το κατσαβίδι εννοείς είναι σαν ίσιο αλλά με μία εγκοπή στην μέση;
Αν ναι τότε μπορείς να τροχίσεις ένα ίσιο κατσαβίδι στην μέση ώστε να μπορείς να το προσαρμόσεις.

efsta
15-04-16, 12:02
Ευχαριστώ Παναγιώτη .Συγνώμη για τ αλλα.έχεις ήθος





Ξεκίνησε πρωτίστως κ δες εάν εχεις παροχή (ρεύμα) στην αντίσταση χαλαροί ακροδέκτες καψίματα μαυρισμένοι αγωγοί

Κυριακίδης
15-04-16, 12:43
Έκανες τίποτα?

FILMAN
21-04-16, 15:25
Ο πρώτος ύποπτος είναι η θερμοασφάλεια που είπε και ο Πέτρος.