PDA

Επιστροφή στο Forum : [Οθόνη LG] Οθόνη LG W 1934 S προβλημα



Killsforyou
05-11-15, 00:17
Καλησπέρα , εχω προβλημα με την οθονη εδω και μια βδομαδα,την πρωτη μερα αναβοσβηνε το λαμπακι κανα 10 δευτερα και μετα αναβε, την 2η μερα πηγαμε στα 2 λεπτα, μετα 5 , 10 και τωρα δεν ανοιγει καθολου . Οποτε την ανοιξα για να δω αν φταινε οι πυκνωτες αλλα δεν μου φαινοντε να εχουν προβλημα , δεν ειμαι και ειδικος αλλα φαινονται ενταξη , για αυτο ειπα να ρωτισω να μου πει και καποιος που ξερει απο πυκνωτες μπας και βγαλω ακρη , Τι αλλο θα μπορουσε να φταιει ?

PS: Το pc το λειτουργω με αλλη οθονη atm οποτε σιγουρα θα φταιει η οθονη... i guess

408494085040851

johnnyb
05-11-15, 00:39
Ο πυκνωτης πανω απο αυτο που ρωτας και διπλα απο το διοδακι ειναι φουσκωμενος
Αυτο που ρωτας ειναι μετασχηματιστης
Προσεχε ο μεγαλος πυκνωτης που ειναι οριζοντια κραταει φορτιο και εκτος μπριζας μπορει να παθεις ηλεκτροπληξια.
Αν αλλαζες πυκνωτες απο την πρωτη μερα που αρχισε το προβλημα θα ηταν καλυτερα τωρα μπορει να εκαψε και τιποτα αλλο.

Killsforyou
06-11-15, 00:08
Ευχαριστώ για ολα, φουσκωμενους εννοεις τον 1 και ποιον αλλο? εβαλα αριθμους για να ειμαστε σιγουροι

40857

Papas00zas
06-11-15, 01:29
Καλύτερα άλλαξε όλη την εξάδα και μη το πολυψάχνεις....αυτό για αρχή.

johnnyb
06-11-15, 02:21
Ευχαριστώ για ολα, φουσκωμενους εννοεις τον 1 και ποιον αλλο? εβαλα αριθμους για να ειμαστε σιγουροι

40857

o 1 ειναι φουσκωμενος αλλα πρεπει να αλλαξεις και τους γειτονικους 2,3 και 5
Προσοχη τα 4 και 6 ειναι πηνια οχι πυκνωτες.

Αν δεν εχεις εμπειρια σε κολλησεις και δεν εχεις ξαναλλαξει εξαρτηματα ζητα βοηθεια απο καποιον που ξερει γιατι θα καταστρεψεις τσαμπα την πλακετα

Killsforyou
06-11-15, 15:24
Τελικα τους αλλαξα και τους 4 ( οχι εγω ενας φιλος ) και δουλευει μια χαρα !! Ευχαριστω για ολα !