PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με ταμειακή μηχανή



K.pr
13-10-15, 19:18
Γεια σας,αν γνωρίζει κάποιος απο ταμειακές το πρόβλημα εχει ως εξής:ξαφνικά η ταμειακή(admate NPT-150) οποιο κουμπί αν πατησουμε βγάζει '10 FE' στην οθόνη

stefos1
13-10-15, 21:33
ψάχνοντας βρήκα και σαν ανταλλακτικό ΜΠΑΤΑΡΙΆ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ 6V 3.2A μήπως και.... βεβαία μου περνάει απο το μυαλό οτι μπορεί να είναι ένδειξη για την μνήμη της μηχανής . απ όσο θυμάμαι πρέπει να έχουν όριο στα ζήτα και πρέπει να είναι κοντά στα 1500 ζήτα περίπου 5 χρόνια , εσύ πόσο την έχεις ? πάντως πάρε ένα τηλ στην αντιπροσωπία πιστεύω να σε εξυπηρετήσουν με τον κωδικό βλάβης .


με το τροφοδοτικό επάνω αυτό στο κάνει ??
αν τη βγάλεις απο το ρεύμα μένει ανοικτή η κλείνει ??

K.pr
13-10-15, 22:05
ψάχνοντας βρήκα και σαν ανταλλακτικό ΜΠΑΤΑΡΙΆ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ 6V 3.2A μήπως και.... βεβαία μου περνάει απο το μυαλό οτι μπορεί να είναι ένδειξη για την μνήμη της μηχανής . απ όσο θυμάμαι πρέπει να έχουν όριο στα ζήτα και πρέπει να είναι κοντά στα 1500 ζήτα περίπου 5 χρόνια , εσύ πόσο την έχεις ? πάντως πάρε ένα τηλ στην αντιπροσωπία πιστεύω να σε εξυπηρετήσουν με τον κωδικό βλάβης .


με το τροφοδοτικό επάνω αυτό στο κάνει ??
αν τη βγάλεις απο το ρεύμα μένει ανοικτή η κλείνει ??νομιζω είχε ένδειξη οτι είχε τελειώσει η μπαταρία όταν δημιουργήθηκε το πρόβλημα ύστερα έβαλα τη μπαταρία αλλα συνέχισε το ίδιο,ίσως χρειαζεται να φορτίσει περισσοτερο.Ειχε κλείσει η αντιπροσωπεία όταν εμφανίστηκε το πρόβλημα άφησα τα στοιχεία μου και θα επικοινωνήσουν.Κοιταξα στο Ίντερνετ κ το συγκεκριμένο μοντέλο εχει αποσυρθεί.thanks Stefo

street
16-10-15, 13:30
βιβλιαρακι που να γραφει τα σφαλματα δεν εχεις ? πιο πιθανο μου φαινεται και μενα για μνημη

βγάζει '10 FE' Full Eeprom ... , μπορεις να το διαπιστωσεις και απ τα ζ που τραβας , επανω γραφουν ποσα χτυπηματα σου μενουν ακομα ... αν τελειωσαν .. πας για καινουρια ....

K.pr
16-10-15, 14:32
βιβλιαρακι που να γραφει τα σφαλματα δεν εχεις ? πιο πιθανο μου φαινεται και μενα για μνημη
Full Eeprom ... , μπορεις να το διαπιστωσεις και απ τα ζ που τραβας , επανω γραφουν ποσα χτυπηματα σου μενουν ακομα ... αν τελειωσαν .. πας για καινουρια ....
Ναι μου είπαν απο την ίδια την εταιρία οτι χρειάζεται αλλαγή η εσωτερική μπαταρία,ειναι μικρό το κόστος οποτε θα την πάω για service