PDA

Επιστροφή στο Forum : AKAI GX-280D



emeis
16-07-15, 22:42
Καλησπέρα σας.
θα ήθελα την γνώμη σας παρακαλώ για το πως μπορώ να ρυθμίσω τις κεφαλές αυτού του μηχανήματος
για την βέλτιστη αναπαραγωγή και βέβαια ηχογράφηση.
έχουν πειραχτεί οι ρυθμίσεις αζιμουθίου,.ύψους κτλ..
με το αυτί μου "ρύθμισα" ότι μπόρεσα.και δεν είναι σωστές οι ρυθμίσεις βέβαια.
τι θα μπορούσα να κάνω μόνος μου?
δεν θέλω να το στείλω σε τεχνικό.1ον γιατί λίγοι θα ασχοληθούν όπως πρέπει,για να κάνουν καλή δουλειά.
2ον θα σε κοροιδέψουν.δεν θα σου δώσουν απόδειξη,ασχέτως αν πάρουν ότι ζητήσουν.

Ευχαριστώ.
συγνώμη αν κάποιοι δυσαρεστήθηκαν μα δυστυχώς αυτά που είπα ισχύουν για μεγάλο ποσοστό τεχνιτών,...στον συγκεκριμένο τομέα.

νεκταριοος
16-07-15, 23:09
1 τον ωραιο μηχανημα ως λατρης των μπωμπινοφωνον θα σου ελεγα χεσε την αποδηξη και πηγενετο σε καπιον που γνωριζει .πχ για το δικομου μηχανημα που αναστηθηκε ηταν τελειος νεκρο δεν παρελαβα καμεια αποδηξη .αλα εχω ενα πιονειρ 1020λ ολοζοντανο που μαμει και δερνει δυο ειναι τα ονοματα ο σακης απο δω μεσα και ενας αλως τεχνικως στην καληθεα χαλωφτης κοσταντινως λεγεται .Εμενα κανεις δεν αναλαμβανε να μου το επισκεβασει,και το ειχα δυο χρο νι α στο ντουλαπι παντος γιανα ξερις 1000 χερζ ενγραφη και μετα στον παλμογραφο τα υπολειπα δεν τα ξερω καλη τυχη.

xlife
16-07-15, 23:56
νομίζω οτι οι περισσότεροι θα συμφωνήσουν στον σάκη από εδώ για τέτοια μηχανήματα

νεκταριοος
17-07-15, 10:46
αυτα τα μηχανηματα δεν ειναι να τα σκαλειζεις μονος σου 2 ρον θελεις παλμογραφο ,γενητρια συχνοτητων,κλπ. μπωρεινα εχει φυγει η ταχυτητα μπορε να μην ειναι μονο η κεφαλες δηλαδη το προβλημα ,ενα γενικο κηταγμα,θα του κανει καλο απο εμπειρο ηλεκτρονικο εγω που δεν ειμα ηλεκτρονικος το μονο που μπορο να του κανω ειναι να το διατηρο καθαρο, παντα με ενα ξεσκονοπανο :lool:

emeis
18-07-15, 20:49
Ευχαριστώ Νεκτάριε και Κωνσταντίνε,..

east electronics
27-07-15, 23:10
Εγω παντως διατηρω τις επιφυλαξεις μου κατι μου λεει οτι το μηχανημα θα ειναι ποοοοοοοοολυ σκαλισμενο ...

Σακης Πετροπουλος