PDA

Επιστροφή στο Forum : ESR meter.Τα φώτα σας παρακαλώ...



nassosxlvbros
03-06-15, 12:14
Καλημέρα σε όλους πρόσφατα απέκτησα ένα τρανζιστοπυκνωτοπηνιό κλπ μετρο . Στην αρχή όλα οκ μετρούσε στην κυριολεξία ΤΑ ΠΑΝΤΑ Ξαφνικά μετά από 2 μέρες έπαψε να λειτουργεί και άρχισε τα κουλά..Υπάρχει κάποιος να βοηθήσει να ξαναδουλέψει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σχετικό θέμα έχω ανοίξει και εδώ http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=47952&page=24

...αλλά καμία απάντηση....:saad:

AKHS
04-06-15, 14:39
Κι εγώ αγόρασα ένα και μετά από μερικές μέρες σταμάτησε να δουλεύει. Το καλό είναι ότι έστειλα μήνυμα στον πωλητή και μου έστειλε άλλο το οποίο ελπίζω να μην πάθει κάτι.... κάνε κι εσύ το ίδιο

nassosxlvbros
05-06-15, 01:43
Η λύση να το στείλω σωστή αλλά τα μεταφορικά;....Παίρνεις καινούργιο....αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει να το συνεφέρουμε καλώς αλλιώς θα μείνει στο ράφι με τις "αγορές του αιώνα".......

eleCtroAsxetos
05-06-15, 09:13
οταν σου λεει να πεις στον πωλητη να σου στειλει αλλο, εννοουμε να του πεις με μηνυμα οτι χαλασε.
Ειναι συνηθες (αλλα οχι και τακτικη ολων δυστηχως) να σου ρωτησει αν θες να σου στειλει αλλο ή να σου κανει refund χωρις να απαιτει επιστροφη του χαλασμενου.
Εννοειται αν σου ζητησει επιστροφη το παλιο το ξεχνας, του ριχνεις και 2-3 καντηλια κα ψαχνεις για καινουργιο.

Αν ειναι να παρεις αλλο παρτο απο banggood που ξερω οτι σε καλυβει σε περιπτωση βλαβης. Τουλαχιστον εγω εχω 2 θετικες εμπειριες που μου εστειλαν αλλο προιον χωρις επιστροφη το παλιο

nassosxlvbros
06-06-15, 00:41
Δε ξέρω τι εννοείται και τι όχι σε τέτοιες συναλλαγές...Λογικά θα έχει υποστήριξη γιατί είναι πωλητής με πολλές θετικές και πάρα πολλές πωλήσεις. Από banggood έκανα την τελευταία μου αγορά (πάλι ESR meter) ;) Ασυναρμολόγητο αυτή τη φορά να ξέρω τι φτιάχνω και όλα πήγαν οκ Ναι,εννοείται πως έχω στείλει μήνυμα και περιμένω απάντηση. :)