PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κλιματιστικό Άλλο] Προβλημα με κλιματιστικο YORK



billisveria
27-05-15, 16:52
Εχω ενα κλιματιστικο τυπου ντουλαπα μαρκασ YORK. ενω δουλευε πηγα να το ανοιξω και μου εβγαλε σφαλμα.. μου εμφανισε στην οθονη ενα E3 και οταν πηγα να το βαλω στη θερμανση μου εβγαζε Τ1 28 Τ2 25 και τ3 ff. ηρθε ψυκτικοσ και δε μπορεσε να βρει τι εχει.. βρηκα στο google πωσ το σφαλμα ε3 ειναι απο το αισθητηριο θερμοκρασιασ χωρου. το ειπα στον ψυκτικο εφερε αλλο αισθητηριο αλλα παλι τα ιδια. και μου ειπε πωσ ειναι η πλακετα και πωσ κανει 250 ευρω. εγω το αγορασα για ενα μαγαζι με 600ε μεταχειρισμενο.. μησ δεν ειναι η πλακετα. υπαρχει περιπτωση να θελει reset? και πωσ γινεται? η αν φταιει κατι αλλο.. σασ ευχαριστω.

θανασης 7
28-05-15, 00:32
δες στην πλακετα το αισθητηριο το τ3 εχει προβλημα ,πρεπει να ειναι τα ιδια ΩΜ τα αισθητηρια που εβαλε ο ψυκτικος δεν ειναι ολα τα ιδια.βαλε το κωδικο του μηχανηματος μήπως βρουμε το servise manual και βρεις ακριβως ποσα ΩΜ ειναι

jakektm
28-05-15, 16:07
συμφωνω με τον θαναση.
αν τα αισθητηρια σου ειναι ολα οκ, μπορει οντως στην πλακετα να βρισκεται η ζημια, στην εισοδο του αισθητηριου τ3.
και φυσικα δεν πας για αλλαγη πλακετας, αλλα για επισκευη.

jakektm
28-05-15, 23:50
αν εχεις προσβαση στην πλακετα, ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ και
αποσυνδεσε τα αισθητηρια.
μετρα τα αισθητηρια και γραψε μας τι αντισταση μετρας στο καθενα

billisveria
29-05-15, 17:10
συμφωνω με τον θαναση.
αν τα αισθητηρια σου ειναι ολα οκ, μπορει οντως στην πλακετα να βρισκεται η ζημια, στην εισοδο του αισθητηριου τ3.
και φυσικα δεν πας για αλλαγη πλακετας, αλλα για επισκευη.

το μοντελο του κλιματιστικου ειναι.. felb48fs-dcr

billisveria
29-05-15, 17:11
αν εχεις προσβαση στην πλακετα, ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ και
αποσυνδεσε τα αισθητηρια.
μετρα τα αισθητηρια και γραψε μας τι αντισταση μετρας στο καθενα
δεν εχω προσβαση αθτη τη στιγμη. με την πρωτη ευκαιρια θα σασ τα στειλω.. σασ ευχαριστω πολυ...