PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με καδο πλυντιριου



paulbicc
14-09-14, 18:08
Καλησπερα παιδια.Η μητερα μου εχει ενα candy go w 485 d alise που ειναι και στεγνωτηριο.Λοιπον στην αρχη ειχε βγει το λουρι του καδου.Το ξαναεβαλα,το βαζω σε λειτουργια και ο καδος δεν γυρναει.Δειχνει οτι ζωριζεται το μοτερ πολυ.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ο καδος δεν γυρναει με το χερι ακομα και αδειος.Καθε βοηθεια καλοδεχουμενη.

Κυριακίδης
14-09-14, 18:20
Πιθανόν να μάγκωσε κάποιο "αδέσποτο" ρούχο ανάμεσα στον κάδο , γιαυτό σου πέταξε το λουρί .
Το βγάζεις από το ρεύμα , παίρνεις μια δυνατή λάμπα και ψάχνεις να δεις που μάγκωσε το ρούχο (ή οτιδήποτε άλλο) αν δεν το βλέπεις με τίποτα . σε ακραίες περιπτώσεις μπορεί να χρειαστεί να βγάλεις και την αντίσταση από πίσω και να δεις από εκεί.

paulbicc
14-09-14, 18:35
Πιθανόν να μάγκωσε κάποιο "αδέσποτο" ρούχο ανάμεσα στον κάδο , γιαυτό σου πέταξε το λουρί .
Το βγάζεις από το ρεύμα , παίρνεις μια δυνατή λάμπα και ψάχνεις να δεις που μάγκωσε το ρούχο (ή οτιδήποτε άλλο) αν δεν το βλέπεις με τίποτα . σε ακραίες περιπτώσεις μπορεί να χρειαστεί να βγάλεις και την αντίσταση από πίσω και να δεις από εκεί.

Καλησπερα,τι να πω κοιταξα με φακο αλλα δεν ειδα τιποτα.Πραγματικα δειχνει σαν να εχει μαγκωσει κατι αλλα δεν μπορω να το δω

paulbicc
14-09-14, 18:58
Καλησπερα και παλι.Κοιταξα μηπως εχει πιασει κανενα ρουχο απο το πορτακι του καδου αλλα δεν βλεπω τιποτα.Η αντισταση που μου ειπες προηγουμενος ποια ειναι,μηπως μπορεις να ανεβασεις φωτο,η υπαρχει αλλο σημειο για να δω αν εχει πιασει τιποτα.Ευχαριστω εκ των προτερων

Κυριακίδης
14-09-14, 19:19
Καλησπερα και παλι.Κοιταξα μηπως εχει πιασει κανενα ρουχο απο το πορτακι του καδου αλλα δεν βλεπω τιποτα
Ναι συνήθως από εκεί μπαίνουν τα ξένα ρούχα . Έχει ένα κενό μεταξύ λάστιχου πόρτας με το τύμπανο και αν αυτό το κενό είναι αρκετά μεγάλο περίπου μισό πόντο είναι ικανό να τραβήξει εσωτερικά π.χ. μια κάλτσα κτλ .. αυτή η κάλτσα μπορεί τώρα να βρίσκεται οπουδήποτε μέσα στον κάδο .
Το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να ανοίξουμε ότι εξωτερικό υπάρχει στον κάδο όπως αντίσταση ή κάποια κολάρα με αρκετό άνοιγμα . Να τοποθετήσουμε ισχυρό φως μέσα στον κάδο και να μετακινούμε το τύμπανο συνεχώς δεξιά/ αριστερά μέχρι να το δεις που βρίσκεται , και μόλις το δεις με ένα ισχυρό ατσαλόσυρμα που θα φτιάξεις εσύ σε σχήμα άγκιστρου θα το πιάσεις και θα το τραβήξεις από τα ανοίγματα που το είδες.