PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζητήται Ηλεκτρονικος - Μηχανικός



gkats
05-06-14, 17:58
Καλησπέρα σας. Ενδιαφέρομαι για καποιον ηλετρονικό - μηχανικό που εξειδικευεται σε επισκευες μητρικων laptop για εκπαιδευση - σεμηνάριο τεχνικου Η/Υ. Υπάρχει ο χόρος και το εργαστήριο. Γαι περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ στείλτε μου pm

ευχαριστώ πολύ

xsterg
05-06-14, 18:41
απο την ορθογραφια σου συμπεραινω οτι πρεπει να εχεις εταιρεια σαν τον αλλον φιλο που μπηκε σαν κομητης στο site, εγραψε, και εξαφανιστηκε. εξαφανιστηκε οχι μονο απο εδω αλλα και απο το διαδικτυο. και μερικοι μου την ειπαν επειδη την μυριστηκα την δουλεια.
το σεμιναριο θελεις να το κανεις εσυ η να σε διδαξουν?
αληθεια τι εταιρεια ειναι αυτη που εχει εμαιλ σε gmail?
με φιλικους χαιρετισμους.

gkats
05-06-14, 19:02
απο την ορθογραφια σου συμπεραινω οτι πρεπει να εχεις εταιρεια σαν τον αλλον φιλο που μπηκε σαν κομητης στο site, εγραψε, και εξαφανιστηκε. εξαφανιστηκε οχι μονο απο εδω αλλα και απο το διαδικτυο. και μερικοι μου την ειπαν επειδη την μυριστηκα την δουλεια.
το σεμιναριο θελεις να το κανεις εσυ η να σε διδαξουν?
αληθεια τι εταιρεια ειναι αυτη που εχει εμαιλ σε gmail?
με φιλικους χαιρετισμους.

Δε καταλαβαίνω την επίθεση σας. Η ερωτηση μου ηταν σαφης και ο ανθρωπος που θα ενδιαδερθει θα πληρωθεί. Παραπανω ασχετα σχολια είναι λαικισμός. Συγγνώμη για την ορθογραφία μου (δε το εχουν ολοι οι ανθρωποι)

lepouras
05-06-14, 19:18
συνονόματε και συντοπίτη. καταρχήν απλά ήταν λίγο αόριστο τη ζητάς. από την απάντηση σου την δεύτερη αν κατάλαβα καλά ζητάς κάποιον να σας κάνει μάθημα. οκ μέχρι εδώ.
καταλαβαίνω και τον Χρήστο διότι μπαίνουν και διάφορα μπουμπούκια όχι μόνο εδώ οπότε αν δεν είναι ξεκάθαρη η ερώτηση θα γίνει συνειρμός για κάτι άλλο.
όσο για το τελευταίο<<Συγγνώμη για την ορθογραφία μου (δε το έχουν όλοι οι άνθρωποι)>>
θα σου πω ως Ό ανορθόγραφος ότι δεν το έχουν όλοι αλλά όλοι μπορούν να έχουν ορθογράφο.
Πάντα φιλικά.
υ.γ. ωραία παίζετε. :001_smile:
https://www.youtube.com/watch?v=0tXitH6Y3pA

nikosp
05-06-14, 19:59
Για να κάνει κανείς ένα σεμινάριο επισκευής laptop δεν χρειάζεταινα είναι ηλεκτρονικός μηχανικός
Απλά ένας τεχνικός ηλεκτρονικών φτάνει
Τώρα για όσο αφορά τα υπόλοιπα (ορθογραφία)παρατηρώ ότι τα τελευταία χρόνια πολλοί κάνουν τραγικά λάθει ενώ υπάρχουν πάραπολλά βοηθήματα για αυτό το σκοπό
Εγώ δεν ενδιαφέρομαι πάντως

leosedf
05-06-14, 20:50
Βασικά πρακτική εμπειρία χρειάζεται..

Με 5000 έρχεται mega συντονιστής με 10+ χρόνια εμπειρία στο χώρο σου.:lool:

nikosp
05-06-14, 21:28
Βασικά πρακτική εμπειρία χρειάζεται..

Με 5000 έρχεται mega συντονιστής με 10+ χρόνια εμπειρία στο χώρο σου.:lool:
Μπά ακριβός είναι :lool:

toni31
05-06-14, 21:31
Καλησπέρα σας. Ενδιαφέρομαι για καποιον ηελτρονικό - μηχανικό που εξειδικευεται σε επισκευες μητρικες laptop για εκπαιδευση - σεμηνάριο τεχνικου Η/Υ. Υπάρχει ο χόρος και το εργαστήριο. Γαι περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ στείλτε μου email στο gkatsarel@gmail.com

ευχαριστώ πολύ

Α καλά….. με εξειδίκευση κιόλας... #-o#-o[-<

nikosp
05-06-14, 21:44
Α καλά….. με εξειδίκευση κιόλας... http://www.howtofixit.gr/forum/images/smilies/eusa_doh.gifhttp://www.howtofixit.gr/forum/images/smilies/eusa_doh.gifhttp://www.howtofixit.gr/forum/images/smilies/eusa_pray.gif
Τί θέλεις δηλαδή να πάρουμε κάποιον άσχετο ?:lool:

xsterg
05-06-14, 22:49
Δε καταλαβαίνω την επίθεση σας. Η ερωτηση μου ηταν σαφης και ο ανθρωπος που θα ενδιαδερθει θα πληρωθεί. Παραπανω ασχετα σχολια είναι λαικισμός. Συγγνώμη για την ορθογραφία μου (δε το εχουν ολοι οι ανθρωποι)

δεν προκειται για επιθεση. δεν γνωριζομαστε, δεν σας ξερω.
το οτι δεν το εχουν ολοι οι ανθρωποι με την ορθογραφια ειναι δεκτο και δεν το κοροιδευω. δεν ειναι δεκτο και κοροιδευω ομως απο την αλλη πλευρα τον επαγγελματια που κανει επενδυσεις και δινει δεξια και αριστερα χρηματα με το τσουβαλι και βαζει ταμπελα πανω απο μαγαζι του ανορθογραφα γραμμενη και λεει "δεν πειραζει, ολοι κανουμε λαθη". οχι φιλε μου, σε αυτην την περιπτωση δεν κανεις λαθη. απαγορευονται τα λαθη. εσυ θα εμπαινες στο παντοπωλειο μου αν το εγραφα στην επιγραφη εξω απο αυτο ως εξης: "παντωποληω η αφθωνηα"; εγω φιλε μου οχι μονο δεν θα εμπαινα να αγορασω κατι ανεξαρτητα απο το αν ειχε τα καλυτερα προιοντα, αλλα θα το κοροιδευα κι ολας.
αν καποιος ερχονταν πριν απο 30 χρονια και μου ελεγε οτι δεν εχει τροπο να ελενξει την ορθογραφια του ισως και να τον πιστευα. σημερα ομως ολιοι εχουν εναν υπολογιστη, ενα word, το google. ε φιλε μου τι εταιρεια θελεις να ανοιξεις αν δεν χειριζεσαι αυτα τα τοσο απλοικα πραγματα για τον κοσμο των υπολογιστων, που τα χειριζεται με ανεση ενα παιδακι των πρωτων ταξεων του δημοτικου; τι επισκευη θα κανεις αν πας να κοψεις ενα τιμολογιο η μια αποδειξη και εισαι ανορθογραφος σε κοινες λεξεις;
συμβουλη μου ειναι η εξης. πηγαινε δημοτικο και μαθε στοιχειωδως ορθογραφια και συνταξη της ελληνικης γραμματικης. ολα τα αλλα περι επιθεσης ειναι αστεια. οσο γνωριζα τον αλλο φιλο που εξαφανιστηκε, αλλο τοσο γνωριζω και εσενα.
καλο βραδη και καλη γνωση.

xsterg
05-06-14, 22:50
Δε καταλαβαίνω την επίθεση σας. Η ερωτηση μου ηταν σαφης και ο ανθρωπος που θα ενδιαδερθει θα πληρωθεί. Παραπανω ασχετα σχολια είναι λαικισμός. Συγγνώμη για την ορθογραφία μου (δε το εχουν ολοι οι ανθρωποι)

δευτερη καταχωρηση με ανορθογραφες λεξεις και με λαθος συνταξη. ασε την επιθεση κατα μερος και πιασε λεξικο.

xsterg
05-06-14, 22:55
Για να κάνει κανείς ένα σεμινάριο επισκευής laptop δεν χρειάζεταινα είναι ηλεκτρονικός μηχανικός
Απλά ένας τεχνικός ηλεκτρονικών φτάνει
Τώρα για όσο αφορά τα υπόλοιπα (ορθογραφία)παρατηρώ ότι τα τελευταία χρόνια πολλοί κάνουν τραγικά λάθει ενώ υπάρχουν πάραπολλά βοηθήματα για αυτό το σκοπό
Εγώ δεν ενδιαφέρομαι πάντως

και για να ξεγεννησεις μια γυναικα δεν χρειαζεται να εισαι μαιευτηρας. αυτο τι σημαινει? οτι επειδη το εκανε μια σε ενα χωριο οτι ο μαιευτηρας ειναι αχρηστο επαγγελμα και μπορει να κανει την ιδια δουλεια πχ ο ηλεκτρολογος?
τωρα οσο για το οτι πολλοι κανουν λαθη θα συμφωνησω. δεν θα συμφωνησω στο οτι δεν ενδιαφερεσαι. μην απορεις αν σε κοροιδευουν λογω της ανορθογραφιας σου. δεν ειναι κακο να κανει καποιος λαθη. το κακο ειναι να κανει λαθη σε κοινες, καθημερινες λεξεις.

east electronics
05-06-14, 23:28
Καποτε ενας νεαρος μαθητευομενος στο καταστημα μου ο οποιος εργαζοταν κοντα μας χωρις αμοιβη οπου η αληθεια ειναι οτι απο πλευρας προθεσης ορεξης και αφοσιωσης εδωσε τουλαχιστον κορυφαια δειγματα ενω παραλληλα και εκτος χωρου δουλειας διαβαζε και την θεωρια του οπου τελος σαν γενικο συμπερασμα εδωσε οτι καλυτερο μπορουσε να δωσει για να κερδισει γνωση .

Περαν των παραπανω και εξω απο τα τεχνικα θεματα βρηκα στο προσωπο του και εναν ανθρωπο με ποιοτητα μεσα του και αυτο εκανε την παρουσια του στον χωρο ακομα πιο αισθητη .

Η αληθεια ειναι οτι παρολο αυτη την υπεροχη σταση ""δεν το ειχε"" Οι επισκευες ειδικοτερα σε ελευθερους τεχνικους που δεν δουλευουν αντιπροσπεια και αρα βλαβες τυφλοσουρτη , απαιτουν τσαγανο , μια ιδιαιτερη ευστροφια , το Ελληνικο διαμονιο , ενασχοληση και περα απο την νορμαλ ωρα εργασιας , δυναμη για ταρζανιες που δεν κανουν αλλοι τεχνικοι στον κοσμο και μια συγκεκριμενη αντιληψη .

Σε καποια δεδομενη στιγμη ο μαθητευομενος με ""ξεμοναχιασε "" και με ρωτησε :
Μαστορα τι θα κοστισει να γινω σαν και σενα ?

Του απαντησα οτι μια και δεν εχει ασχοληθει με το αντικειμενο σαν χομπιστας απο την ηλικα των 13 και σημερα που ειναι 23 θα πρεπει να φερει ενα κρεβατι στο μαγαζι , να κοιματε στο μαγαζι , να τρωει στο μαγαζι , να πηδαει στο μαγαζι , να κανει μπανιο στο μαγαζι , και μετα απο πανω κατω 5 χρονια θα ειναι ετοιμος .

Μετα απο λιγες μερες ο φιλος μας εφυγε απο κοντα μας και προφανως κατευθυνηθηκε προς καποια αλλη προφανως συναφη επαγγελαμτικη δραστηριοτητα .

Απο την δικια μου μερια τον ευχαριστω για την προσφορα του γιατι οσο ηταν κοντα μας βοηθησε σε πολλα θεματα και ευελπιστω οτι τα οσα εμαθε απο μενα θα τον οδηγησουν να γινει ενας καλος τεχνιτης στο μελλον ...

Ρεζουμε ? Βεβαιως δυο μαλιστα !!!

1) Η γνωση αυτου του τυπου δεν ειναι ευκολο να μεταδωθει ποσο μαλλον να κοστολογηθει
2) Ολο και πιο συχνα στις μερες μας συνανταμε ανθρωπους οι οποιοι εχουν μορφωθει περαν του επιπεδου που μπορει να φτασει το μυαλο τους και αυτο ειναι κακο οχι μονο γιατι κανει κακους επιστημονες αλλα καικακους ανθρωπους


Φιλικα
Σακης Πετροπουλος

gkats
05-06-14, 23:28
Αγαπητέxsterg (http://www.howtofixit.gr/forum/member.php?u=29375)

στο δημοτικό δε σου έμαθαν να βάζεις τόνους? Έλεος! Μάλλον δεν ξέρεις να χειρίζεσαι καλά τον υπολογιστή και το πληκτρολόγιο σου. Τελος πάντων.
Ζητώ συγγνώμη αν ενοχλήθηκαν τόσο πολύ κάποιοι που έκανα λάθη με την ορθογραφία (έγιναν λόγω βιασύνης)
Επίσης καλό θα ήταν να προσέχεις λίγο τον τρόπο σου όταν μιλάς με ανθρώπους που δεν γνωρίζεις, λίγο ευγένεια δε βλάπτει. Δεν ξέρω για ποιον φίλο μιλάς και δε με ενδιαφέρει να μάθω κιόλας. Όσο για τα μαγαζάκια, τις ταμπέλες και τους τρόπους επαγγελματισμού που λες, απλά θα αδιαφορίσω. ΕΛΕΟΣ

gkats
05-06-14, 23:46
Για να λήξει λοιπόν εδώ το θέμα και να γίνω πιο σαφής στην πρώτη μου ανάρτηση, θα διοργανώσω με μία μεγάλη εταιρεία στον χώρο της πληροφορικής, ένα σεμηνάριο "Επισκευές Η/Υ και laptop". Ένας απο τους εισηγητές θα είμαι και γω λόγω του πτυχίου μου (Μηχανικού Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων) και του μεταπτυχιακού μου στα "προηγμένα συστήματα πληροφορικής". Ψάχνω λοιπόν ακόμα 2 συναδέρφους με εμπειρία στον χώρο να μεταλαμπαδεύσουν τις γνώσεις τους σε νέους τεχνικούς που θα δηλώσουν συμμετοχή και σκέφτηκα αυτο το φόρουμ (εκτός απο τους ανθρώπους που υπάρχουν ήδη απο την εταιρεία). Απλά είναι τα πράγματα.

Σας ευχαριστώ πολύ

Hary Dee
06-06-14, 03:17
Για να λήξει λοιπόν εδώ το θέμα και να γίνω πιο σαφής στην πρώτη μου ανάρτηση, θα διοργανώσω με μία μεγάλη εταιρεία στον χώρο της πληροφορικής, ένα σεμηνάριο "Επισκευές Η/Υ και laptop"Γιάννη σε περίπτωση που προχωρήσει το θέμα, πιστεύω θα κάνεις μία ανακοίνωση με όλα τα σχετικά -> εδώ <- (http://www.hlektronika.gr/forum/forumdisplay.php?f=355) .

leosedf
06-06-14, 08:46
Για να λήξει λοιπόν εδώ το θέμα και να γίνω πιο σαφής στην πρώτη μου ανάρτηση, θα διοργανώσω με μία μεγάλη εταιρεία στον χώρο της πληροφορικής, ένα σεμηνάριο "Επισκευές Η/Υ και laptop". Ένας απο τους εισηγητές θα είμαι και γω λόγω του πτυχίου μου (Μηχανικού Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων) και του μεταπτυχιακού μου στα "προηγμένα συστήματα πληροφορικής". Ψάχνω λοιπόν ακόμα 2 συναδέρφους με εμπειρία στον χώρο να μεταλαμπαδεύσουν τις γνώσεις τους σε νέους τεχνικούς που θα δηλώσουν συμμετοχή και σκέφτηκα αυτο το φόρουμ (εκτός απο τους ανθρώπους που υπάρχουν ήδη απο την εταιρεία). Απλά είναι τα πράγματα.

Σας ευχαριστώ πολύ
Εμ έτσι πες, λέω κι εγώ.

nyannaco
06-06-14, 09:22
Για να λήξει λοιπόν εδώ το θέμα και να γίνω πιο σαφής στην πρώτη μου ανάρτηση, θα διοργανώσω με μία μεγάλη εταιρεία στον χώρο της πληροφορικής, ένα σεμηνάριο "Επισκευές Η/Υ και laptop". Ένας απο τους εισηγητές θα είμαι και γω λόγω του πτυχίου μου (Μηχανικού Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων) και του μεταπτυχιακού μου στα "προηγμένα συστήματα πληροφορικής". Ψάχνω λοιπόν ακόμα 2 συναδέρφους με εμπειρία στον χώρο να μεταλαμπαδεύσουν τις γνώσεις τους σε νέους τεχνικούς που θα δηλώσουν συμμετοχή και σκέφτηκα αυτο το φόρουμ (εκτός απο τους ανθρώπους που υπάρχουν ήδη απο την εταιρεία). Απλά είναι τα πράγματα.

Σας ευχαριστώ πολύΕίδες λοιπόν πόσο πιο απλά θα ήταν όλα, αν είχες κάνει τον κόπο να τα γράψεις αυτά ήδη από το πρώτο σου post?
Μεγαλύτερο πρόβλημα από την ανορθογραφία η ασάφεια και η ελλειπής παροχή στοιχειώδους πληροφορίας.
Φιλική συμβουλή, πρόσεξε την επικοινωνία σου. Οσο καλός και να είσαι στη δουλειά σου, αν δεν μπορείς να επικοινωνήσεις αποτελεσματικά θα το ξέρεις μόνο εσύ.

east electronics
06-06-14, 19:26
@ Leosedf Με ολο το θαρρος σε βρισκω μαλλον πεσμενο ....

leosedf
06-06-14, 19:56
To θέμα έκλεισε.