PDA

Επιστροφή στο Forum : [Βιντεοκάμερα] CANON MVX450 (με πρόβλημα αν΄αναγνωσης SD)



RNR
08-04-14, 15:37
Καλησπέρα σε όλους.

Ξέβρασε η αποθήκη μου μία βιντεοκάμερα canon MVX450, έχει χαλάσει η μπαταρία της και έχω χάσει και τον φορτιστή.
Την σύνδεσα στο τροφοδοτικό πάγκου και δείχνει να δουλεύει κανονικά, οθόνες μηχανισμοί κλτ. ¨Εχει και υποδοχή για SD, όμως όταν βάζω την SD μου λέει error και δοκίμασα κανα δύο διαφορετικές, μήπως ξέρετε τι μπορεί να φταει??? Μην αγοράσω μπαταρίες και φορτιστή χωρίς να δουλεύει...

Αναμένω σε οποιαδήποτε σχόλιο ή απάντηση σας.

Ευχαριστώ

ioannislab
08-04-14, 18:33
Καλησπερα και σε σενα,
Η καρτα μνημης σε τι φορμα ειναι φορμαρισμενη? δοκιμασε να την φορμαρεις σε fat32 απο το πισι. επισης ριξε και σπρευ επαφων στην υποδοχη και βαλε βγαλε μερικες φορες την καρτα.

RNR
09-04-14, 09:49
Καλημέρα.

Θα το δοκιμάσω και θα σας πω.

Πάντως μέσα απο το manual είδαι ότι όλες οι κάρτες που μπαίνουν μέσα πρέπει να γίνονται initialize μέσα απο την κάμερα, την βλέπει όταν την βάζω και όταν την βάζω να κάνει initialize μου βγάζει error.

Θα προσπαθήσω και θα σας πω.

Ευχαριστώ

RNR
10-04-14, 16:29
Καλησπέρα,
τίποτα δεν αναγνωρίζει την κάρτα για κανένβα λόγω.

Τι κάνω? Την Παρατάω?

ioannislab
10-04-14, 18:11
Τώρα δεν την καταλαβαινει καν? Η καρτα που δοκιμαζεις ειναι SD η micro SD με αντάπτορα?

xatzigeo
11-04-14, 08:06
Κοίτα και την μέγιστη χωρητικότητα της κάρτας που μπορεί να καταλάβει. Δηλαδή η κάρτα σου είναι πολύ μεγάλη, σε ΜΒ ή GB, υπάρχει πιθανότητα να μην μπορεί να την διαβάσει η κάμερα.

RNR
14-04-14, 17:43
H κάρτα είναι SD και είναι 4GB, βγάζει συνεχώς error card.
Φίλε Γιώργο αυτο που λές το σκέφτηκα και έχω μία κάρτα 1gb mini sd βεβαια, θα την βάλω με αντάπτορα να δω, μακάρι να δουλέψει. Επειδή είναι παλιά ίσως δεν μπορεί να διαβάσει πάνω απο 2gb.

Θα δοκιμάσω και θα σας πω. Οποιαδήποτε άλλη ιδέα δεκτή!

Ευχαριστώ