PDA

Επιστροφή στο Forum : Ups Informer Compact 3000VA Χαλασμενο νεο προβλημα



skevos
19-10-13, 12:53
Εβαλα καινουριες μπαταριες αλλα οταν το βαζω στην πριζα δεν φορτιζει τις μπαταριες και συνεχιζει να σφυριζει σαν να ειναι εκτος ρευματος τι μπορει να φταιει???

νεκταριοος
19-10-13, 20:26
καλησπερα φιλε ενα θα σου πω ειχα δυο ινφορμερ μολις εληξε η εγγηηση καπουτ μου εκανε και εμενα το ιδιο. υπευθηνο για το ανοιγμα κλεισιμο, του ρελε εινα ενα τρανζιστορακι, μπροστα απο τα μαυρα ρελε που ελενχουν το μ/τ (ον λινε η αβρ) αν το βραχυκυκλωσεις θα δεις , λοιπον για κοιτα πρεπει να ειναι η το bc337 40 -212 H to bc327 40 -213 και καπου εκει γυρο εχει ενα μικρο πυκνοτακι 50v 10mf μπορει να φταει και αυτο, αλαξε το. τωρα περισωτερα δεν ξερω ηλεκτρονικος δεν ειμαι ,αλλα τα ινφορμερ ειναι μαπα μαπα δυστιχως φιλε μου εχω βρει MGE και καποια αλλη μαρκα που δεν θυμαμαι και δουλευε ηθελε μονο μπαταρια,αυτα και καλη τυχη.

skevos
21-10-13, 11:08
Καλημερα και καλη εβδομαδα,
δεν μπορω να το βρω το τρανζιστορ που μου λες εχω τσεκαρει ολη την πλακετα και δεν υπαρχει πουθενα.

νεκταριοος
21-10-13, 20:25
ρε φιλε χιλια συγνωμη νωμιζα οτι ηταν το1000αρι ενω εσενα ειναι 3000 συγνωμη.

skevos
22-10-13, 09:54
Τι μετρησεις πρεπει να βγαζει ο μετασχηματιστης στα ακρα του?
εκει που εχει το κοκκινο και το μαυρο συνδεμενο πανω στις ψυχτρες μου δινει ταση 20volt στεκει κατι τετοιο??

νεκταριοος
22-10-13, 21:15
αυτο δεν νωμιζω να παιζει ρολο,βαιβαια αν εχεις 2μπαταριες ειναι 24βολτ αλλα οι τασεις παιζουν γιατι οδηγειται ο μ/τ απο το κυκλωμα του ΑΒΡ εσυ εχεις προβλημα στο οτι συνεχειζει να δουλευει με μπαταρια ενω ειναι στο ρευμα ,και κατι που μου ηρθε τωρα δες ολες τις ασφαλειες εισωδου απο την μαυρη μπριζα πισω (καπου τραβιεται ενα καπακακι και ελευθερωνει την ασφαλεια)ελεξε την και βασικα ελενξε με οποιοδηποτε τροπο αν παιρνει 220 στην πλακετα του (ακομα και με λαμπα πυρακτωσεως) αν μπορουσες καμοια φοτο απο τον ασθενη καλα θα ηταν αυτα.