PDA

Επιστροφή στο Forum : xtx προβλημα με ηλεκτρικα..



johny7
10-04-13, 13:42
καλησπερα παιδια μου κανει κατι κουλο το xtx μου..οταν του σκαω γκαζι μου καιει μια ασφαλεια και δεν εχω κορνα και πισω φως μονο το στοπ το πορειας δουλευει κανονικα..οταν ειναι απλα αναμενο η αν το παω χαλαρα ολα καλα..με το που τα σκασω λιγο καιγεται η ασφαλεια..καμια ιδεα?

bchris
10-04-13, 13:54
Η μπαταρια σου ειναι σε καλη κατασταση?

johny7
10-04-13, 14:41
θα την μετρησω αν και ολα τα αλλα δουλευουν κανονικα..γιατι ομως καιει την ασφαλεια οταν δινω γκαζι?

bchris
10-04-13, 16:04
Ολα αυτα τα κυκλωματα, χανουν το μπουσουλα αμα βγει η μπαταρια off.
Πολυ πιθανον να εχει καει ο ανορθωτης. Οποτε αν δεν εχει χαλασει ακομα η μπαταρια θα χαλασει, μιας και δεν θα φορτιζει.

Τωρα γιατι καιει την συγκεκριμενη ασφαλεια, φανταζομαι επειδη ειναι η πιο μικρη, ειναι παντα αναμενο το φως...

Τι να σου πω μπορει να ειναι και κατι τελειως ασχετο.

Κοιτα αυτα τα δυο ομως ν`αρχισεις απο καπου και προχωρας απο εκει.

yannisdoulk
10-04-13, 17:54
μηπως το πηρες μεταχειρισμενο και ειχε κανει ο προηγουμενος καμια πατεντα για να ξηλωσει το στοπακι και τα φλας?
επισης μηπως το εχεις παει για πλυσιμο σε κανα βενζιναδικο και του ριξαν με πιεση ?
λεω εγω τωρα πιθανοτητες
εαν θελεις πρεπει να εχω το service manual

johny7
11-04-13, 23:02
το εχω καπου ενα χρονο και μου το εκενε χαφνικα ολα δουλευαν ντξει..τσεκαρα και τον ανορθωτη δουλευει σωστα..τι service manual το εχω και εγω τωρα απλα λυνω και ψαχνω..πφφφ..

dimos666
16-04-13, 23:41
βαλε μεγαλυτερη ασφαλεια μπορει να εχουν βαλει μικροτερη επισης τσεκαρε για κανα βραχυκυκλωμα απο σκασμενο καλωδιο κοιτα πρωτα τα καλωδια οπου ερχονται σε επαφη με μερη που μπορει να τα πιεζουν η να εχουν τριβη

htsopelas
10-05-13, 13:13
πριν να βαλεις μεγαλυτερη ασφαλεια τσεκαρε τη διατομη του καλωδιου...