PDA

Επιστροφή στο Forum : [DVD Recorder] Voxson DVR-1000



petermeli
16-03-13, 19:47
Γεια σας ! Μια από τις χειρότερες αγορές μου είναι ένα dvd recorder σπιτιού VOXSON DVR-1000 ! Το πήρα εδώ και 2 χρόνια και έχει γράψει μόνο 1 δισκάκι. Ενώ γράφει κάποια κεφάλαια, όταν του πεις να κάνει finalize disk τότε αρχίζει να μαρσάρει και κολλάνε τα πάντα ! Αναγκάζομαι να το βγάλω από την πρίζα για να ελευθερώσει το δισκάκι και να ανοίξει το πορτάκι ! Εχω δοκιμάσει 2-3 διαφορετικές μάρκες σε δισκάκια -R , επίσεις έχω αλλάξει και το recorder μιας και φοράει (αν έχει το θεό του) ide dvd-rw από pc !!! Firmware φυσικά δεν βρήκα μιας και δεν υπάρχει πουθενά στο Internet αυτή η συσκευή! Αν έχει κανένας καμιά άλλη ιδέα τι να του κάνω ? Ανεβάζω και κάποιες φωτό της συσκευής μην τυχών και τις δει κανένας "πατεντιάρης" και σκεφτεί, τι άλλο μπορώ να κάνω με τα εντόσθια του ? Το tuner του λειτουργεί άψογα, τροφοδοτικό κι αυτό το ίδιο... όσοι πιστοί προσέλθετε !!

357283572935730357313573235733 Ευχαριστώ για το χρόνο σας !

KOKAR
17-03-13, 18:45
από οτι βλέπω χρησιμοποιεί ενα απλό DVD r/w με συνδεση IDE, αυτο που μπορείς να κάνεις ειναι να πάρεις ενα άλλο DVD r/w απο Η/Υ και να δοκιμάσεις
να γράψεις σε αυτό

bchris
20-03-13, 11:07
Εγω νομιζω οτι αν δεν βαλεις το σωστο firmware στο dvd, δεν θα κανεις δουλεια.

Θα προτεινα να βαλεις το dvd το δικο του σε καποιο PC, ωστε να δεις τι μαρκα/μοντελο ειναι και να κοιταξεις να κατεβασεις το firmware του.

Το firmware αυτο μετα θα πρεπει να το περασεις στο καινουργιο που θα βαλεις επανω.

Καλη τυχη.