PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κινητό Τηλέφωνο] Πρόβλημα με Nokia 3120c-1



limas
01-02-13, 21:27
Καλησπέρα,

αντιμετωπίσω το εξής πρόβλημα: ενώ πατάω το κουμπί ενεργοποίησης του κινητού, αυτό αρχικά ενεργοποιείται, εμφανίζεται το γνωστό λογότυπο με τα δυο χέρια της Νοκια και μετα η οθόνη σβήνει, μαυρίζει. Δυστυχώς συνδέω το καλώδιο και δεν το βλέπει ο Η/Υ, μέσω Pc suite.

Μπορώ κάπως να πάρω τις επαφές; Μάλλον αντιλαμβάνομαι ότι έπαθε κάτι για κάποιον λόγο το λειτουργικό.

rep
02-02-13, 09:47
κατα 99% θελει αναβαθμηση αλλα οτι εχει μεσα χαθηκε.

limas
02-02-13, 20:49
Καλησπέρα,

αντιμετωπίσω το εξής πρόβλημα: ενώ πατάω το κουμπί ενεργοποίησης του κινητού, αυτό αρχικά ενεργοποιείται, εμφανίζεται το γνωστό λογότυπο με τα δυο χέρια της Νοκια και μετα η οθόνη σβήνει, μαυρίζει. Δυστυχώς συνδέω το καλώδιο και δεν το βλέπει ο Η/Υ, μέσω Pc suite.

Μπορώ κάπως να πάρω τις επαφές; Μάλλον αντιλαμβάνομαι ότι έπαθε κάτι για κάποιον λόγο το λειτουργικό.

Και πώς να του κάνω αναβάθμιση αφού δεν το βλέπει καν σαν εξωτερική συσκευή; Κανένα τρόπο για να πάρω τις επαφές; Πάντως κι εγώ πιστευώ ότι δεν φταίει η οθόνη...

babisr6
27-03-13, 14:56
Φιλε Μιχαλη κατα μεγαλη πιθανοτητα το προβλημα σου εχει να κανει με την ασφαλεια της οθονης το οποιο ειναι δυσκολο να αλλαχτει αν δεν εχεις τα καταλληλα εργαλεια αν πας στο γερμανο η σε καποιο καταστημα για σερβις νομιζω οτι μπορουν να τ κανουν αλλα δεν αξιζει λογο κοστους,αν μπορεις πηγαινε ρωτα αλλα ειμαι 90% σιγουρος οτι αυτο ειναι τ προβλημα σου.

limas
27-03-13, 20:43
Ευχαριστω πολύ.

Πως μοιάζει αυτη η ασφάλεια; Κάποια εικόνα;

rep
01-04-13, 14:33
καλο ειναι να μην δινουμε συμβουλες επειδη εχουμε ακουσει κατι απο καποιον αλλο κλπ κλπ.ασφαλεια οθονης τι ειναι ασ πουμε? ξερει καποιος να μου πει?απο μια λαθος διαγνωση-συμβουλη μπορει καποιος που θα πιστεψει και να κανει ζημια στη συσκευη του.

limas
01-04-13, 17:01
Θα τραβήξω βιντεο και θα το ανεβασω να δειτε τι κανει ακριβως η συσκευη. Μπορω να ανεβασω βιντεο στο φορουμ ή πρεπει να το ανεβάσω κάπου αλλού και να δώσω λινκ;