PDA

Επιστροφή στο Forum : [Οθόνη LG] Οθόνη LG FLATRON L194WT



geokos13
28-01-13, 19:19
Καλησπέρα παιδιά

Έχω μια οθόνη LG FLATRON L194WT και εκεί που δούλευε κανονικά,τώρα την συνδέω και δεν ανάβει ούτε το λαμπάκι.Τι μπορεί να έχει πάθει;

Παραθέτω και 2 φωτογραφίες,όπου στην πρώτη φαίνονται και 2 φουσκωμένη πυκνωτές αλλά δεν ξέρω αν φταίει αυτό.
3549535496

kostas stathopoulos
28-01-13, 20:23
Για τσέκαρε την κυλινδρική ασφάλεια αριστερά από το φις της τροφοδοσίας με κάποιο πολύμετρο ρυθμισμένο στο byzzer ή με το μάτι.

geokos13
28-01-13, 21:30
Αυτήν την πορσελάνινη ασφάλεια καθώς επίσης και άλλη μια που έχει στην πλακέτα,τις έχω τεστάρει και είναι καλές.

louis7
29-01-13, 20:06
Ρε φίλε,τους πυκνωτές τους άλλαξες ? τι περιμένεις ?

geokos13
29-01-13, 20:38
Είναι σίγουρα οι πυκνωτές;Θα πάρω τους πυκνωτές μέχρι την Παρασκευή και το σαββατοκύριακο θα τους αλλάξω.

moustakias
31-01-13, 20:21
Χθες έφτιαξα ένα ίδιο μόνιτορ με το ίδιο πρόβλημα. Άλλαξε τους ηλεκτρολυτικούς που είναι φουσκωμένοι

geokos13
01-02-13, 18:18
Καλησπέρα παιδιά.Τώρα μόλις έφτιαξα την οθόνη.Τελικά ήταν οι 2 φουσκωμένοι πυκνωτές......
Σας ευχαριστώ πολύ όλους.

misterno
22-11-17, 09:49
Καλημέρα. Έχω την ίδια οθόνη και όταν την κλείσω από τον διακόπτη της και την ξαναανοίξω μετά από 1-2 δευτερόλεπτα χάνει το backlight. Άλλες φορές λειτουργεί λίγα δευτερολεπτα παραπάνω και αλλες πάλι ακούγεται ένας ήχος σαν σύρσιμο ή φύσημα με ταυτόχρονο τρεμόπαιγμα της οθόνης.
Μέτρησα όλους τους ηλεκτρολυτικούς με καπασιτόμετρο και δείχνουν σωστοί. Πρέπει λέτε να τους αλλάξω οπωσδήποτε; Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
Η οθόνη είναι ανοικτή στον πάγκο και περιμένει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

misterno
22-11-17, 23:18
Καλημέρα. Έχω την ίδια οθόνη και όταν την κλείσω από τον διακόπτη της και την ξαναανοίξω μετά από 1-2 δευτερόλεπτα χάνει το backlight. Άλλες φορές λειτουργεί λίγα δευτερολεπτα παραπάνω και αλλες πάλι ακούγεται ένας ήχος σαν σύρσιμο ή φύσημα με ταυτόχρονο τρεμόπαιγμα της οθόνης.
Μέτρησα όλους τους ηλεκτρολυτικούς με καπασιτόμετρο και δείχνουν σωστοί. Πρέπει λέτε να τους αλλάξω οπωσδήποτε; Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
Η οθόνη είναι ανοικτή στον πάγκο και περιμένει. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Τελικά ήταν καμμένη η μία λάμπα της οθόνης και δεν κρατούσε αναμένη ούτε την άλλη. Γνωρίζει κανείς αν και που μπορώ να παραγγείλω μια;