PDA

Επιστροφή στο Forum : [Siemens] πλυντήριο siemens E 10-46 επτά κιλών.



fansal
20-12-12, 09:50
Καλή σας ημέρα κυρίες και κύριοι καλές γιορτές με όσο κέφι μας έχει απομείνει (έχουμε κιάλλο...δεν θα τους κάνουμε την χάρη λόγω των καταστάσεων που συμβαίνουν).
Στο εν λόγω πλυντήριο υπάρχει το εξείς θέμα.
Στο πρόγραμμα των 15 λεπτών ενώ μετράει τον χρόνο αντίστροφα (15,14,13,11) στα 11 λεπτά περίπου μου ξαναρυρνάει τον χρόνο στα 15 λεπτά (απο την αρχή δλδ),και ενώ φτάνει στο τελείωμα στα 2 με 1 δευτερόλεπτο,δεν στίβει και παραμένει σε λειτουργία πλυσίματος για αρκετή ώρα.
Σημειωτέο οτι, αν το βάλω στο πρόγραμμα στίψιμο,το εκτελεί μια χαρά.
Απο τα λίγα που ξέρω φαντάζομαι οτι είναι πρόβλημα εγκεφάλου.
Αν είναι έτσι,ας μου πει κάποιος που γνωρίζει πως αλλάζω τον εγκέφαλο,αν χρειαστεί κάποια ρύθμιση μετά την αλλαγή,αφού τον προμηθευτώ απο την siemens (φαντάζομαι),μιας και δεν ρέει το χρήμα άφθονο.....!
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας που διαθέσατε για το πρόβλαμα μου.
Φάνης.

xampos
20-12-12, 11:56
Από ότι κατάλαβα έχει ηλεκτρονικό προγραμματιστή οπότε μπορεί και ένα απλό reset μπορεί και να στρώσει την κατάσταση. βγάλε την μπρίζα και παίζε με τα κουμπιά του ώστε να αδιάσει τελείως από ρευμα και για καλό και για κακό άστο εκτώς τροφοσίας για αρκετή ώρα. Κάνε αυτό για αρχή και μετα βλέπουμε. κοίτα το manual γιατί λογικά πρέπει να κάνει reset και μέσω του λογισμικού με συνδιασμό κάποιων πλήκτρων, αν το βρεις κάνε πρωτα reset έτσι και μετά με διακοπή τροφοδοσίας.