PDA

Επιστροφή στο Forum : [Φορητός Η/Υ] Λαπτοπ acer.Καμμενο τροφοδοτικο κατι αλλο???



diarh
02-12-12, 21:10
Να πω μια μεγαλη καλησπερα διοτι νεος στο φορουμ αλλα παλιος στην μουτζουρα και στις επισκευες.Το καλοκαιρι βρισκομουν για διακοπες στην Φοινικουντα.Τοτε παρεδωσε πνευμα και ο φορητος μου υπολογιστης.Δεν αναβει καθολου.Υπαρχει φιλος στο φορουμ που μπορει να βοηθησει???Ευχαριστω




:crying:

angel_grig
02-12-12, 22:50
Για να ξεκινησουμε απο τα απλα το τροφοδοτικο το εχεις τσεκαρει?Λειτουργει?αν ναι τι ταση βγαζει?με αλλο τροφοδοτικο ο υπολογιστης λειτουργει?

chrisrer
02-12-12, 22:53
καλως ηρθες φιλε μου στην ομορφη παρεα μας, καταρχην πες μου ακριβως το μοντελο του acer και πες μου τα συμπτωματα δηλαδη οταν πατασ το κουμπι να ανοιξει κανει κατι αναβοσβηνει κανενα λαμπακι? αναβει και σβηνει εξηγησε μου αναλυτικα

diarh
03-12-12, 17:15
Γεια σας φιλοι μου.Tο λαπιτοπι ειναι acer travelmate 2100.εκει που δουλευε τιναξε τα πεταλα.Δεν αναβει δεν κανει τιποτα.Δοκιμαστικε το τροφοδοτικο και με πολυμετρο αλλα και σε αλλο λαπιτοπι και δουλευει.Οταν βαζω το τροφοδοτικο στο λαπτοπ το ενδεικτικο λαμπακι σβηνει(αυτο που εχει το βυσμα του τροφοδοτικου).Ενας φιλος καμπερ που το ειδε τεχνιλος μου ειπε οτι η μητρικη ταξιδεψε.Ψαχνωντας στο διαδυκτιο διαβασα οτι υποφερουν γενικα απο τους πυκνωτες.Αυτα.εσεις σαν ειδικοι τι λετε???Εγω για ψυξη να μιλησω!!!!

JOUN
03-12-12, 20:29
Κατα πασα πιθανοτητα επανω στην μητρικη κοντα στο βυσμα τροφοδοσιας εχει μια διοδο αρκετα μεγαλη..Πιστευω οτι βραχυκυκλωσε και σου ριχνει την ταση γιαυτο και σβηνει το λεντ του τροφοδοτικου.Αν μπορεις βγαλε μια φωτο της μητρικης γυρω απο το βυσμα .

diarh
03-12-12, 20:57
Δεν εχω ανοιξει το κουτι το λαπτοπ.Προσπαθησα ξεβιδωσα ολες τις βιδες αλλα καπου κραταει.Θα γινει η προσπαθεια παλι και θα ξαναματαγραψω.Ευχαριστω φιλαρακια για την ταχυτητα στις απαντησεις!!!!

diarh
09-01-13, 23:06
Το εκανα φυτιλια.Λογω φορτου δεν εβγαλα φωτο αλλα δεν ειδα και καμια διοδο!!Μπορει καποιος να ασχοληθει η θα το φαει το σκοτος???Ευχαριστω!!!!