PDA

Επιστροφή στο Forum : juro pro kashmir 280 sos!!



sweetmarykal
14-10-12, 00:19
καλησπερα θελω τη γνωμη σας για το προβλημα που εχει το σιδερο. λοιπον υπαρχει μια διαρροη στο σωληνακι που συνδεει το μποιλερ με το κομπρεσερ δηλαδη οταν πιασει τη θερμοκρασια του αρχιζει να βγαινει νερο απο εκει.εχω αλλαξει σωληνακι και σφικτηρες λογω φθορας αλλα δεν αλλαξε κατι το προβλημα παραμενει.


34939 34940 34941

Η διαρροη ειναι στο λευκο σωληνακι στο σημειο που ενωνεται με το μαυρο.

leosedf
14-10-12, 11:57
Μαρία θα έπρεπε να διαβάσεις τους κανόνες πρώτα και θα έβλεπες ότι απαγορεύονται τα γκρικλις σε αυτά τα φόρουμ.
Αν μπορείς σε παρακαλώ κάνε μια διόρθωση πριν μπει κάποιος κακός συντονιστής και διαγράψει το θέμα.

vasilimertzani
14-10-12, 16:44
φωτο.
αυτα νομιζω εχουν θεμα διαρροης απο σπασμενες πλακες.

JOUN
16-10-12, 21:29
Μηπως χαλασε καποιος πρεσσοστατης(η θερμοστατης) και δεν κοβει με αποτελεσμα να ανεβαζει πιεση και να εχει διαρροη;
Μου εχει τυχει σε Juro pro πρεσοσιδερο.

sweetmarykal
17-10-12, 14:31
Και εγω αυτο πιστευω. Αλλα δεν ξερω ποιος ειναι , που βρισκεται, και πως μπορει να ελεγχει αν δουλευει η οχι? για να μην τον αλλαζω τσαμπα σε περιπτωση που δουλευει.

JOUN
17-10-12, 22:15
Συνηθως χαλαει αυτος που ειναι κατω απο το μποιλερ αλλα δεν νομιζω να υπαρχει τροπος να τον ελεγξεις αν δουλευει σωστα η οχι..

sweetmarykal
22-10-12, 22:48
όταν λες κάτω από το μπόιλερ τι εννοείς?

vasilimertzani
23-10-12, 15:16
Μηπως χαλασε καποιος πρεσσοστατης(η θερμοστατης) και δεν κοβει με αποτελεσμα να ανεβαζει πιεση και να εχει διαρροη;
Μου εχει τυχει σε Juro pro πρεσοσιδερο.

πανω στην βαλβιδα εχει ασφαλιστικο μηχανικο.δεν θα ετρεχε και απο εκει αν ειχε μεγαλη πιεση?

sweetmarykal
26-10-12, 19:42
παιδιά καλησπέρα,καμία ιδέα ώστε να ξεκινήσω από κάπου σίγουρα υπάρχει?

hlektro
07-04-14, 22:33
παιδιά καλησπέρα,καμία ιδέα ώστε να ξεκινήσω από κάπου σίγουρα υπάρχει?
να αλαξεις πλακέτα

stefos1
08-04-14, 03:36
Το πλαστικό που μοιάζει σαν ταφ (άσπρο) το έχεις δει αν έχει σπασίματα. Επίσης ο ο θερμοστατης μπορείς να δεις αν δουλεύει από το λαμπάκι (ένδειξη ) δηλαδή αν ανάβει και σβήνει όταν πιάσει θερμοκρασία το μποιλερ .

Κυριακίδης
08-04-14, 15:06
Η διαρροη ειναι στο λευκο σωληνακι στο σημειο που ενωνεται με το μαυρο.

Εντάξει που άλλαξε λάστιχο ... αλλά άλλαξε και σφιγκτήρα? γιατί οι συγκεκριμένοι στην φωτογραφία είναι παλιοί σκουριασμένοι κτλ (να βάλεις σφιγκτήρα ποιότητας με βίδα)