PDA

Επιστροφή στο Forum : [Κλιματιστικό Mitsubishi] Aircondition Mitsubishi 12000BTU inverter - Παραξενο προβλημα



shoco
25-06-12, 15:29
Εχω το παραπανω κλιματιστικο και εχει το εξης προβλημα, οταν το ανοιγω δουλευει για καποια λεπτα και μετα κλεινει. Αυτο αρχισε να το κανει μετα απο το σερβις και καποιες διακοπες ρευματος περυσι το καλοκαιρι. Τοτε μου ειχε πει ο τεχνικος να το βγαλω απο την πριζα γιατι οι διακοπες θα του δημιουργουσαν προβλημα (βεβαια μου το ειπε, αφου το κλιματιστικο ειχε φαει δυο διακοπες ηδη). Δεν ασχοληθηκα γιατι ηρθε ο χειμωνας και δεν ειχε και τοσο νοημα, τωρα ομως εχει http://www.hlektronika.gr/forum/images/smilies/smile.png. Το μοντελο δεν το θυμαμαι γιατι ειμαι στην δουλεια θα σας το πω το απογευμα μολις γυρισω.

Εχετε καμια ιδεα;

Να συμπληρωσω οτι εκανα και αυτα που λεει το manual στο κεφαλαιο του troubleshooting, αλλα τιποτα.

shoco
25-06-12, 17:13
Το μοντέλο είναι το εξής : SRK35ZD-S

shoco
26-06-12, 12:44
κανεις; καμια ιδεα;

shoco
27-06-12, 14:05
Μαλλον δεν θα το γλυτωσω το 30αρι που ειναι μονο η επισκεψη του τεχνικου.

Κυριακίδης
27-06-12, 21:44
Και η έλλειψη υγρών μπορεί να στο κάνει αυτό .... και καθώς λες (μετά από σέρβις) .... οι διακοπές ρεύματος δεν είναι τόσο ύποπτο .
Πάρε κάποιον άλλον τεχνικό αυτήν την φορά

shoco
28-06-12, 07:56
Τελικα δεν ηταν ελλειψη υγρων, ουτε κατι που οφειλοταν στι διακοπες ρευματος. Οταν εβγαλα το καπακι της εσωτερικη μοναδας, το κλιματιστικο δουλευε μια χαρα, τοτε προσπαθησα να το βαλω και ειδα οτι πιεζοταν το κουμπι της manual χρησης. Αφου το εσπασα γιατι δεν ερχοταν με τιποτα στη θεση, τοτε αναστηθηκε και το κλιματιστικο. Ευχαριστω.

aris285
02-07-12, 12:28
Tragic!!!