PDA

Επιστροφή στο Forum : [Bosch] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΚΟΥΖΙΝΑ BOSCH



ΜΑΣΤΡΟΧΑΛΑΣΤΗΣ
02-01-12, 21:56
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣΤΟΡΕΣ! ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ BOSCH KAI ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΟΥΛΕΨΕ Ο ΦΟΥΡΝΟΣ.ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΟΛΗ.ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ?27271

taskom
02-01-12, 22:03
Αυτη που διχνεις δεν ειναι BOSCH

Για πες μας ποιο μοντελο ακριβος εχεις!!!!

Αλλα κατα 99% εχει καμενη ασφαλεια!!!

ΜΑΣΤΡΟΧΑΛΑΣΤΗΣ
02-01-12, 22:14
ΝΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΙΤΣΟΣ.ΚΙΑ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΝΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΤΩΡΑ?

taskom
02-01-12, 22:22
μοντελο ξερεις?

takisdgr
02-01-12, 22:32
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣΤΟΡΕΣ! ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ BOSCH KAI ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΔΟΥΛΕΨΕ Ο ΦΟΥΡΝΟΣ.ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΕΝΤΟΛΗ.ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ?27271
καλησπέρα και καλη χρονια!!
Για να ξεκινησει ο φουρνος πατας το χερακι και το +, πρωφανος αυτο το εκανες!
λοιπον κλεισε το ρευμα απο τον πινακα, τραβα τον φουρνο εξω και πισω απο το ρολοι θα δεις 4 καλωδια τα δυο απο αυτα ειναι συνδεμενα πανω σε ενα ρελε, ενωσετα με μια κλεμενς (καλητερα πορσελανης). και εισαι ετοιμος!!

ΜΑΣΤΡΟΧΑΛΑΣΤΗΣ
02-01-12, 22:38
Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΣ?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ
02-01-12, 22:39
Μετά την διακοπή ρεύματος ξανά βάζεις ημερομηνία και επανέρχεται η λειτουργία

ΜΑΣΤΡΟΧΑΛΑΣΤΗΣ
02-01-12, 22:40
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ

ΜΑΣΤΡΟΧΑΛΑΣΤΗΣ
02-01-12, 23:06
ΦΙΛΕ takisdgr ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΠΙΟ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΥΡΙΟ.ΜΗΠΩΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΑ?ΟΧΙ ΕΤΣΙ?ΡΟΛΟΙ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

aser
02-01-12, 23:53
Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΣ?

27279
Sorry για την διαφημισει αλλα δεν βρισκω αλλη φωτο.
Φραγκισκος κατεβασε των γενικο της κουζινας πριν βαλεις το χερι σου.

Κυριακίδης
04-01-12, 08:28
ψάξε γύρω γύρω για επιπλέον στοιχεία συγκεντρωμένα σε κάποιο (ταμπελάκι) όπου αναφέρει και το μοντέλο της κουζίνας σου ... μετά θα ψάξουμε για το Manual που πιθανόν εκεί θα λέει και για την περίπτωση αυτή (διακοπής ρεύματος) του τι πρέπει να κάνεις. Και μια που λες ότι δεν γνωρίζεις τι είναι η κλέμα !!! Κατέβασε όχι μόνο τον πίνακα (ρεύματος) ... αλλά κάνε διακοπή ρεύματος από την ΔΕΗ ! πρωτού βάλεις χέρι .

ΜΑΣΤΡΟΧΑΛΑΣΤΗΣ
06-01-12, 23:16
παιδιά έκανα ακριβώς οτι μου είπε ο φιλος takisdgr και μπορει να μην εχω ρολοι --και πολύ που με νοιάζει--αλλά ο φούρνος πάει σφαίρα.ας ειναι καλά το παιδί.