PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με πληκτρολόγιο



lpanosl
06-12-11, 01:10
Πριν καταφύγω στην εύκολη λύση Πού είναι τα σκουπίδια.Μπορει να υπαρχει καμια ιδεα.Λοιπον μετα απο μια λαθος σύνδεση το πληκτρολογιο αναγνωρίζεται ως άγνωστη συσκευή το οποιο εμφανιζει ενα σφαλμα με κοδικο 43.Η πλακετα ειναι η παρακατω.Το κυκλωμενο στοιχειο θερμεμετε αισθητα κατα τη συνδεση.και τα led αναβοσβινουν 3-4 φορε και μετα τπτ.ευχαριστώ προκαταβολικά
2612126122

agis68
06-12-11, 03:29
εννοεις λάθος σε συνδεσμολογια κυκλωματος ή λαθος βισμάτωση...πχ στο pc/2 του mouse....λογικα με το δευτερο δεν θα παθαινε τιποτα...ιδιο ρευμα ειναι σε ιδιες θεσεις.....το εχω κανει απειρες φορες αμα δεν εχω φακο και νο προμπλεμ.....τι αλλο εγινε.....ανοιξες και πειραξες πλακετα?

Το πλακετακι με τα λεντ δεν πρεπει να εχει προβλημα...το προβλημα αρα ειναι στο πρωτο...αυτο που δειχνεις μοιάζει με ζενερ ή διοδο....να σου εχει πειραχτει κατι στο τσιπ τοτε πετατο....(βγάλε τα λεντ)....ή βρες ενα ιδιο και παρε τη πλακετα.....

agis68
06-12-11, 03:37
απο μια ερευνα που εκανα στο google το πληκ/γιο ειναι USB? απο οτι ειδα μπορει να φταιει σαν κωδικος 43 και η θυρα του υπολογιστη.....Γενικως τα παραθυρα βγαζουν εκτος μιας συσκευης για να προφυλαξουν τις θυρες τους.....μαλλον πετατο...αλλα πριν δοκιμασε ενα αλλο που σιγουρα δουλευει για σιγουρεψουμε και τις θυρες....αυτα

καλη τυχη

lpanosl
06-12-11, 15:30
εννοεις λάθος σε συνδεσμολογια κυκλωματος ή λαθος βισμάτωση...πχ στο pc/2 του mouse....λογικα με το δευτερο δεν θα παθαινε τιποτα...ιδιο ρευμα ειναι σε ιδιες θεσεις.....το εχω κανει απειρες φορες αμα δεν εχω φακο και νο προμπλεμ.....τι αλλο εγινε.....ανοιξες και πειραξες πλακετα?

Το πλακετακι με τα λεντ δεν πρεπει να εχει προβλημα...το προβλημα αρα ειναι στο πρωτο...αυτο που δειχνεις μοιάζει με ζενερ ή διοδο....να σου εχει πειραχτει κατι στο τσιπ τοτε πετατο....(βγάλε τα λεντ)....ή βρες ενα ιδιο και παρε τη πλακετα.....

ΚΥΚΛΟΜΑΤΟΣ.ΑΠΟ ΕΝΑ HUB ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΗΤΡΙΚΗ