PDA

Επιστροφή στο Forum : Sony ericssn k800i ακουστικο και βομβητης



leeperik
05-05-11, 22:36
Καλησπερα, μου εφερε ενας φιλος το παραπανω κινητο.Οταν τον καλουσαν ή εβαζε μουσικη να παιξει δεν ακουγοταν ο ηχος απο τον βομβητη και κατα την ομιλια δεν λειτουργουσε το ακουστικο.
Επισης απο το service test δεν ακουγοταν οι ηχοι.Του αλλαξα ακουστικο και βομβητη.Στην κληση το ακουστικο,τωρα λειτουργει μια χαρα,αλλα οταν το καλουνε ο ηχος κλησης ή και αν βαλει να παιξει μουσικη αντι να ακουγεται απο το βομβητη ακουγεται απο το ακουστικο,το ιδιο γινεται δοκιμαζοντας και τo service test.
Αυτη την στιγμη δεν εχω καλωδιο usb να του δοκιμασω αναβαθμιση,εχετε καμια ιδεα τι αλλο μπορει να ειναι;

*Απο οτι μου ειπε το προβλημα το ειχε καιρο και δοκιμασε να του κανει αναβαθμιση η οποια δεν ολοκληρωθηκε γιατι του επεσε το ρευμα.

rep
05-05-11, 22:42
πρωτη φορα το ακουω αυτο.βρες καλωδιο να το κανεις αναβαθμηση πρωτα μαλλον αυτο θα ειναι το προβλημα.

leeperik
05-05-11, 23:36
και μενα εκει παει το μυαλο μου αυριο θα μ φερει το καλωδιο και βλεπουμε,απλα ελεγα μηπως εχει τυχει σε καποιον μας

takisegio
06-05-11, 00:25
πρωτη φορα το ακουω.μηπως εχει υγρασια στο κοννεκτορα φορτισης και "βλεπει" hands free??πρωτη κινηση η αναβαθμιση

Xarry
06-05-11, 00:32
πρωτη φορα το ακουω.μηπως εχει υγρασια στο κοννεκτορα φορτισης και "βλεπει" hands free??πρωτη κινηση η αναβαθμιση
Δε θα εβγαζε σχετικο εικονιδιο;

takisegio
06-05-11, 00:37
που να ξερω δεν μας ειπε...υποθεση εκανα...

leeperik
06-05-11, 00:37
υγρασια δεν βρεθηκε παρολα αυτα εγινε κ γενικος καθαρισμος,πιθανολογω οτι ειναι επιδη δεν εγινε σωστα η αναβαθμιση που δοκιμασε οφιλος,αυριο θα δειξει

leeperik
08-05-11, 15:27
Σημερα εκανα αναβαθμιση αλλα το προβλημα παραμενει,λετε να φταιει κανα τσιπακι ηχου;

takisegio
08-05-11, 15:35
Εχεις θερμο αερα να το ζεστανεις;;;;

leeperik
08-05-11, 15:38
Μπας και εχει καμια ψυχρη κοληση,ε;οχι δεν εχω,οποτε μαλον το αφηνουμε ετσι,οπως ειναι,εχει και την δονηση!!