PDA

Επιστροφή στο Forum : Κοννέκτορας στην μητρική του iphone 3g



makrisd1
28-12-10, 12:24
Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά!! Έχει σπάσει ο κοννέκτορας 3 για όποιον γνωρίζει από την μητρική του iphone 3g και έτσι δεν λειτουργεί το ακουστικο!! Πήρα το ανταλλακτικό αλλά είναι πάρα πολύ μικρό και χρειάζεται πολύ προσοχή στο κόλλημα και έτσι δεν μπορώ να το κάνω μόνος μου!! Γνωρίζει κάποιος κανένα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που μπορεί να το αναλάβει ή κάποιο μέλος από το φόρουμ από Θεσσαλονίκη (με πληρωμή φυσικά) Εδώ είναι η διαδικασία αντικατάστασης: http://blog.techsick.com/guides-tutorials/how-to-replace-connector-3-on-iphone-3g-and-3gs/

rep
28-12-10, 12:34
μπορω να στο κανω..

makrisd1
28-12-10, 12:50
μπορω να στο κανω..
Γεια σου φίλε μου!! Θα προτιμούσα κάποιον από Θεσσαλονίκη για να μην έχω μεταφορικά και να το πάρω εκείνη την στιγμή!!

navar
28-12-10, 13:05
Γεια σου φίλε μου!! Θα προτιμούσα κάποιον από Θεσσαλονίκη για να μην έχω μεταφορικά και να το πάρω εκείνη την στιγμή!!
περίμενε αν εμφανιστή ο Κωνσταντίνος , είναι Θεσσαλονίκη !

leosedf
28-12-10, 19:26
Λε μουά?
Χρυσόστομε ήρθα στα μέρη σου για μια αναβάθμιση όλη μέρα αλλα δεν πρόλαβα να κάνω και πολλά. Την επόμενη φορά που θα έρθω θα σου στείλω μπάς και σε πετύχω.

Σχετικά με τον κονέκτορα είναι σχετικά εύκολος, το κακό είναι οτι λόγω φόρτου εργασίας δεν ξέρω πότε θα προλάβω να στο κάνω. Αν περάσεις βόλτα απο Καμάρα κάποια στιγμή θα στο κάνω. Θα συνενοηθούμε όταν βρώ χρόνο σε λίγο καιρό να στο στρώσω.
Αν βιάζεσαι στείλτο στον Χρυσόστομο είναι το ίδιο πράγμα.
Βέβαια ο τύπος στο blog τα έχει κάνει π*****να.

rep
28-12-10, 19:31
γιατι δεν περασες?παντα μαγαζι ειμαι πολλες φορες και μεσημερι.

leosedf
28-12-10, 19:36
Χρυσόστομε τρέχω να προλάβω και άλλους σταθμούς παραπέρα και είχα να πατήσω σπίτι δυό εβδομάδες.
Βλέπεις τώρα οι Έλληνες λόγω κρίσης πάνε τουρισμό σε διάφορα χιονισμένα νταμάρια και στάνες και θέλουν 3G.

alejandros1967
28-12-10, 19:36
Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά!! Έχει σπάσει ο κοννέκτορας 3 για όποιον γνωρίζει από την μητρική του iphone 3g και έτσι δεν λειτουργεί το ακουστικο!! Πήρα το ανταλλακτικό αλλά είναι πάρα πολύ μικρό και χρειάζεται πολύ προσοχή στο κόλλημα και έτσι δεν μπορώ να το κάνω μόνος μου!! Γνωρίζει κάποιος κανένα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που μπορεί να το αναλάβει ή κάποιο μέλος από το φόρουμ από Θεσσαλονίκη (με πληρωμή φυσικά) Εδώ είναι η διαδικασία αντικατάστασης: http://blog.techsick.com/guides-tutorials/how-to-replace-connector-3-on-iphone-3g-and-3gs/

Καλησπέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
Που τον βρήκες τον κοννέκτορα αυτών γιατί τον θέλω και εγώ και δεν τον βρίσκω.Αν θες με ενημερώνεις σε παρακαλώ.

alejandros1967
28-12-10, 19:38
μπορω να στο κανω..

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Πόσο κοστίζει η αντικατάσταση του αν το βρω.Εκτός αν το έχεις εκεί.
Ευχαριστώ

rep
28-12-10, 20:16
10 ευρω.δεν εχω αλλα μπορω να βρω.

rep
28-12-10, 20:20
πω πω τωρα ειδα τι εκανε ο τυπος στο iphone ,δεν ειχε θερμο αερα να το βγαλει και μαλλον εβαλε πολυ κοληση για το ξεκολησει, με τεραστιο ρισκο να ξυλωσει τα pads.

alejandros1967
28-12-10, 21:00
10 ευρω.δεν εχω αλλα μπορω να βρω.

Ο.Κ το βρήκα όταν θα έρθει θα σου πω για να μου δώσεις στοιχεία αποστολής
Σε ευχαριστώ πολλή.

makrisd1
29-12-10, 00:22
Στην καμάρα που ακριβώς βρίσκεται το μαγαζί? Το ανταλλακτικό το αγόρασα από το ebay!!

leosedf
29-12-10, 21:32
Δεν υπάρχει μαγαζί.

makrisd1
30-12-10, 21:16
Συγνώμη δεν κατάλαβα καλα! Οπότε μπορέσεις να το κανείς στείλε μου σε παρακαλώ ένα πμ να συναντηθουμε!!

giannis1991
18-01-11, 16:38
θα χρειαστω και εγω καποιον για τον ιδιο ακριβως λογο... Ειμαι στην περιοχη της Αττικης...