PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΗΧΕΙΑ YAMAHA



mitsakoos
11-07-10, 05:27
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,
ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΗΧΕΙΑ YAMAHA YST-M20DSP ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΧΑΛΑΣΕ ΤΟ ΠΟΤΕΣΙΟΝΟΜΕΤΡΟ ΤΟΥ VOLUME. ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΙΔΙΟ ΠΟΤΕΣΙΟΝΟΜΕΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΙΣΩ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

grglaz
11-07-10, 11:31
Καλως ηρθες Μητσο

σε οποιοδηποτε καταστημα ηλεκτρονικων...
μετρα το ποτενσιομετρο και ζητα ενα ιδιο λογαριθμικο...

μη γραφεις με κεφαλαια γιατι ειναι σα να φωναζεις....

mitsakoos
11-07-10, 13:30
Γεια σου φιλε μου,
εγω αυτο που ειχα κανει ηταν να το βγαλω απο την πλακετα και το πηγα σε 2 καταστηματα που και τα 2 μου ειπαν οτι δεν εχουν το συγκεκριμενο.. 1 στο γαλατσι ταλικο-τιβικο και ενα στην αττικη νομιζω.

Phatt
11-07-10, 13:43
Δημητρη το να βρεις ιδιο ακριβως που να κουμπωνει στην πλακετα ακριβως πιθανον να μην ειναι τοσο ευκολο, το σιγουρο ειναι οτι θα μπορεσεις να βρεις με τα ιδια χαρακτηριστικα.Καταλαβαινω οτι το θεμα σου ειναι να μπει ακριβως στην θεση του προηγουμενου.Εφ'οσον εισαι Αθηνα ισως σε καποια καταστηματα μεγαλα που θα προτεινουν τα παιδια να βρεις ακριβως το ιδιο.Αλλιως αναγκαστικα θα βαλεις καποιο αλλο με οτι συνεπαγεται αυτο οπτικα...

mitsakoos
11-07-10, 14:05
Ναι το καταλαβενω οτι ειναι δυσκολο να βρω το ιδιο αν και δεν ξερω μηπως υπαρχουν καποια εξουσιοδοτιμενα καταστηματα της yamaha. Οποτε πειτε μου εσεις που να παω να ροτισω. Ευχαριστω πολυ.