PDA

Επιστροφή στο Forum : SONY TC-WR800



nassosxlvbros
17-03-10, 09:14
Κι άλλη μια επισκευή...ένα διπλό κασσετόφωνο που χάνει στροφές και θέλει μοτέρ...είναι 12βολτο και βγάζει 4 καλώδια...υπάρχει περίπτωση να βρούμε κάτι;Το ντεκ είναι σαν καινούργιο (και made in Japan)και είναι αμαρτία να πάει στην ανακύκλωση...:saad:

mystaki g
17-03-10, 10:56
η βαζεις το απλο η βγαζεις την πλακετα με τα τεσσερα καλωδια και την βαζεις στο απλο μοτερ/πρεπει να βγουν η πλαλετες ,δεν ειναι δυσκολο

nassosxlvbros
17-03-10, 11:43
η βαζεις το απλο η βγαζεις την πλακετα με τα τεσσερα καλωδια και την βαζεις στο απλο μοτερ/πρεπει να βγουν η πλαλετες ,δεν ειναι δυσκολο
Ψιλλιάζομαι πως για να έχει 4 καλώδια μάλλον θα είναι ή για έλεγχο ταχύτητας ή για τη διπλάσια ταχύτητα εγγραφής...θα δείξει....:wiink:

east electronics
17-03-10, 13:09
οχι μην το χαλασεις υπαρχουν μοτερια σαν και αυτα αβερτα

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
17-03-10, 13:12
Ψιλλιάζομαι πως για να έχει 4 καλώδια μάλλον θα είναι ή για έλεγχο ταχύτητας ή για τη διπλάσια ταχύτητα εγγραφής...θα δείξει....:wiink:



έτσι ακριβώς είναι
θα το ζητήσεις απο τη sony με κωδικό (χ33434081)

mystaki g
17-03-10, 13:24
Το ντεκ είναι σαν καινούργιο (και made in Japan)και είναι αμαρτία να πάει στην ανακύκλωση...:saad:
αυτο δεν το προσεξα.Και εγω συμφωνω με τα παιδια/κριμα ειναι,μονο καινουργιο.

nassosxlvbros
18-03-10, 07:44
έτσι ακριβώς είναι
θα το ζητήσεις απο τη sony με κωδικό (χ33434081)

Στη Sony (στη Πειραιώς) το είχε πάει για επισκευή ο φίλος μου πριν καιρό,μάλιστα πέρασα εγώ και το παρέλαβα ανεπισκεύαστο....μου είπαν πως δεν υπάρχει τίποτα από αυτό το μοντέλο...:confused1::confused1: και γω θεωρώ πως κάτι θα υπάρχει,στο μεταξύ δεν έχει γρατζουνιά ούτε άλλη φθορά...σε ποια SONY ζητάω αυτόν τον κωδικό; (γιατί σε αυτούς εκεί κάτω δεν ξαναπάω βαριούνται)