PDA

Επιστροφή στο Forum : SONY ICF-M300L



jim philips
06-03-10, 14:26
Καλησπερα φιλοι,εχω ενα ψηφιακο ραδιοφωνακι sony icf-m300l το προβλημα του ειναι οτι δεν λειτουργει το πανω,κατω στην αναζητιση των συχνοτιτων,οι επαφες ειναι ο.κ, αν ειχατε καποιο σχεδιο θα βοηθουσε,ευχαριστω προκαταβολικα,τα λεμε.

m.tournakis
07-03-10, 12:00
Φιλε Δημητρη καλημερα. Αν το ραδιοφωνακι σου ειναι παγκοσμιου ληψεως ψαξε μεσα σε μια θωρακιση εχει το κυκλωμα πολαπλασιασμου τασεως 30V για το tuning του δεκτη. Εκει μεσα εχουν χυθει ηλεκτρολιτικοι θελει καλο καθαρισμα,ισως και διακοπες η βραχυκυκλωμα στην πλακετα και αλαζεις και τους ηλεκτρολυτικους. Θα κοιταξω αυριο για σχεδιο..

jim philips
07-03-10, 12:09
Καλημερα Μανωλη,εχει 3 μπαντες ληψεως,δεν ειναι ομως το κλασσικα sony παγκοσμιου, ειναι ψηφιακο με 5 μνημες πιο πολυ θελω να το φτιαξω γιατι παντα ηθελα ενα τετοιο και τωρα μου επεσε στα χερια αυτο κατα τυχη,θα το κοιταξω αυριο ,αν βρεις σχεδιο και το εχεις σε χαρτι μπορω να περασω να το παρω να τα πουμε και απο κοντα,ευχαριστω πολυ.

m.tournakis
08-03-10, 11:09
Δημητρη το σχεδιο δεν το εχω δυστυχως.Οτι σου εγραψα αφορα το ICF-L2000 παγκοσμιου ληψεως.Εσυ μαλων εχεις αλλο προβλημα.Οι μνημες δουλευουν? Τσεκαρισε τα μπουτον μην εχουν διαροη..