PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΣΑΣΣΙ 11ΑΚ36 Α2



pastrom44
03-11-09, 21:13
Παιδια καλησπερα

το προβλημα της Tv ειναι το εξης: η tv ηρθε με βλαβη απο κεραυνο, ειχε καμμενα 2 διοδακια 4007 και μια αντισταση 0,32Ω αν θυμαμαι καλα,αλλαζοντας αυτα η Tv ηρθε στην αναμονη (stb) και οταν παει να ξεκινησει αναβοσβηνει το κοκκινα led μια φορα χωρις να ξεκιναει,μετα απο πολυ ψαξιμο αλλαζω το tunel μαζι με το stv2246 και η tv ουτε τωρα ξεκιναει μονο που τωρα το λαμπακι σε stb ειναι κοκκινο και οταν πατας καποιο πληκτρο για να ανοιξει γινεται πρασινο,εχω 121v στο μτ υψηλης,με λαμπα που δοκιμασα αναβει κανονικα, δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει

ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
03-11-09, 21:26
άλλαξε την μνήμη 24c08

pastrom44
03-11-09, 22:43
Νικο την εχω αλλαξει και κανει τα ιδια, μονο που δεν ηταν καινουρια, απο σασσι την ειχα,αυριο θα το κοιταξω περνοντας μια αλλη αν και πιστευω οτι δεν θα γινει κατι

pastrom44
04-11-09, 20:40
Νικο τελικα δεν ξεκιναει, το μονο που εχω να προσθεσω ειναι οτι εχω βαλει και τον ηχο και ηχο εχει κανονικα, τουλαχιστον ενα καναλι που ακουσα και αυξομειωμει,ετσι οταν ειναι κοκκινο το led δεν ακους τιποτα , μολις την ανοιγεις δηλ. πρασινο το led εχει ηχο,εικονα καθολου δηλ. Μ/Τ Υψηλης δεν ξεκιναει καθολου,εχω τσεκαρει σχεδον ολο το σασσι