PDA

Επιστροφή στο Forum : Προβλημα με τηλεοραση Sony Trintron



NUKE
30-07-07, 17:21
Λοιπον, εχω μια τετοια τηλεοραση νομιζω 32'' και δουλευει εδω και χρονια μια χαρα.Αυτες τις μερες αρχισε ενα προβλημα.Οπως δουλευει, ξαφνικα ακουγεται ενα τσακ και κλεινει.Μετα δεν ανοιγει απο το τηλεκοντρολ αλλα πρεπει αν της κλεισεις το κουμπι και να την ξαναανοιξεις.Αν δεν την αφησεις λιγο κλεινει μετα απο 1-2 λεπτα.Αν την αφησεις περισσοτερο παραμανει για πολυ ωρα ανοιχτει αλλα καποια στιγμη ξαναεμφανιζεται το προβλημα.

Εχετε καμοια ιδεα για το τι φταιει?

hlektrologos000
31-07-07, 01:21
δεν ξερω τι φταιει ,παντως εχω να πω οτι οι trinitron πρεπει εχουν βγει μεγαλη πατατα ..... τουλαχιστον 3 post στις επισκευες .
και μια που εκανα ανταλακτικα εγω ...

Υ.Γ αν κανω λαθος ας με συγχωρεσουν οι φιλοι της sony .
Υ.Γ 2 αααα...και καλες διακοπες....

Nemmesis
31-07-07, 14:57
και εγω ετσι εχω ακουσει hlektrologos000... απο πολλους κιωλας... αλλα η δικια μου trinitron ειναι οκ εδω και 4 χρονια... φτου φτου να μην την ματιαξω...


Υ.Γ μου αρεσε το "Trintron" στην επικεφαλιδα... δεν το λεω κοροηδευτικα :) αλλα ακουγεται ωραια "trintrontran" :)
Υ.Γ 2 επισης... ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΠΟΚΕΣ για εμας που δεν πηγαμε ακομα και καλο χειμονα τωρα για εσας που πηγατε

NUKE
02-08-07, 21:14
Μολις γυρισα απο τριημερο στο ναυπλοιο.

Θα ψαξω οποτε σε αλλα θεματα.Παντως απο τοτε που βγηκαν την ειχα και δεν ειχε παρουσιασει τιποτα...

haris
16-10-07, 11:10
To τσάκ πρέπει να είναι κλείσιμο τού ρελέ στό τροφοδοτικό. Ψάξε γιά ψυχρή κόλληση στον μετασχηματιστή που τροφοδοτεί το ρελέ 220-18v η κάποια άλλη κόλληση εκεί γύρω που δημιουργούντε θερμοκρασίες με συνέπεια τις ψυχρέ κολλήσεις. Η το ιδιο το ρελέ.